3 грудня 2020 р. НПП університету у складі: д.т.н., проф.Цибулі С.Д., д.е.н., проф. Хоменко І.О., к.е.н., доц. Поленкової М.В., к.е.н., доц. Самко О.О., к.т.н., доц., Корнієнка І.В., к.х.н, доц. Купчик О.Ю. прийнято участь у засіданні обласної комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря. Основна тема обговорення стосувалася результатів моніторингових досліджень атмосферного повітря області та звіту про науково-дослідну роботу з оцінки фактичного стану повітря області, а також визначення джерел найбільшого антропогенного навантаження.
Результати досліджень будуть використані при розробленні обласної програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та формуванні мережі постів спостережень за станом атмосферного повітря, – зауважила директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, заступник голови обласної комісії Катерина Сахневич.
Результати проведеної фахівцями Національного університету «Чернігівська політехніка» науково-дослідної роботи з оцінки фактичного стану повітря області та визначення джерел найбільшого антропогенного навантаження свідчать про низьке забруднення атмосферного повітря на Чернігівщині.
Так, у рамках науково-дослідної роботи проведено дослідження атмосферного повітря в 32 населених пунктах області. Зокрема, визначався вміст забруднювальних речовин, які мають найбільше розповсюдження (тверді частки, діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту), також вміст важких металів (свинцю, кадмію, ртуті та нікелю) та бензолу.
Рекомендації науковців за результатами проведених досліджень будуть також враховані під час розробки обласної програми державного моніторингу атмосферного повітря.
Залишити відповідь